

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Bidirectional |
| Working Voltage | 40 V |
| Output Current | 1.4 A |
| Peak Pulse Current | 9.3 A |
| Number of Channels | 1 |
| Breakdown Voltage | 44.4 V |
| Clamping Voltage | 64.5 V |
| Peak Pulse Power | 600 W |
Stock: 40980
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10944
Ext.Price$0.10944
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10944 | $0.10944 |
| 10 | $0.05472 | $0.54720 |
| 50 | $0.04984 | $2.49200 |
| 100 | $0.04540 | $4.54000 |
| 500 | $0.04162 | $20.81000 |
| 1000 | $0.03816 | $38.16000 |
| 3000 | $0.03499 | $104.97000 |
| 5000 | $0.03048 | $152.40000 |
